Bestel nu je gratis kaarten voor
De Nationale Franchise Beurs 2026
2 & 3 okober
Mijn favorieten

Nieuwe tool beoordeelt lopende franchiseovereenkomsten
Als de Wet franchise definitief in werking is getreden, zal deze wet direct gelden voor alle franchiseovereenkomsten die na 1 januari 2021 worden gesloten. Bestaande franchiseovereenkomsten zullen indien nodig aangepast moeten worden. Voor sommige verplichtingen (zoals goodwill, het concurrentiebeding en het doorvoeren van wijzigingen) geldt dat die uiterlijk per januari 2023 in lijn moeten zijn gebracht met de Wet Franchise.
Om het voor franchisegevers gemakkelijk te maken om hun lopende franchisecontracten te beoordelen, heeft Flynth de Wet franchise quickscan ontwikkeld. Franchiseovereenkomsten kunnen, als dat nodig is, direct worden aangepast. Op deze manier voldoen franchiseovereenkomsten aan de wettelijke vereisten voordat de Wet franchise van kracht wordt.
De Wet franchise quickscan toetst franchiseovereenkomsten aan alle artikelen uit de Wet franchise. De scan houdt hiervoor rekening met de volgende punten: