Albert Heijn ook in 2015 grootste franchiseformule in food, hoe lang nog?

Gepubliceerd op , door De Nationale Franchise Gids

Albert Heijn

Voor het 10e achtereenvolgende jaar is Albert Heijn de grootste franchiseformule in food. Verwachting is echter dat runner up Jumbo nog dit jaar Albert Heijn zal achterhalen.  Jumbo liet bij monde van financieel directeur Ton van Veen begin dit jaar nog weten dat verwacht wordt dat alle C1000’s nog dit jaar zullen worden omgebouwd. In november 2011 kocht Jumbo alle 393 C1000’s, op last van de NMa werden er hiervan 76 naar Albert Heijn doorgestoten en 45 naar Coop. Qua marktaandeel gaapt er tussen Albert Heijn en Jumbo nog een groot gat: 34,3 versus 14,0%. Andere opvallende verandering in de top 10 is de toename van Mitra, deze wordt veroorzaakt door de omzetting van eigen vestigingen in franchisevestigingen.
Food 201320142015
1. Albert Heijn219272308
2. Jumbo110225274
3. Gall & Gall263263264
4. Spar261262260
5. Plus259254255
6. De Echte Bakker224224224
7. Bakker Bart191189185
8. C1000351261158
9. Mitra75100150
10. Heerlijk & Heerlijk164158149
Delen:

Gerelateerde artikelen

Laatste franchisenieuws

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

skyscraper-banner-website

franchise-season-art-class