Mijn favorieten

Er zijn nog geen favoriete franchiseformules geselecteerd

Anne&Max opent eerste espressobar in Amsterdam-Zuid

Anne&Max introduceert een nieuw concept. De vestiging in Amsterdam-Zuid heropent op 19 september als de eerste Anne&Max Espressobar. Franchisenemers Steven en Rianne, die de locatie sinds 1 augustus runnen, combineren er de bekende huiskamersfeer van de formule met counterservice en een nadrukkelijke focus op specialty coffee, ontbijt en lunch. Gasten kunnen daardoor snel iets meenemen, maar net zo goed uitgebreid blijven zitten.

De nieuwe opzet betekent geen afscheid van het bestaande Anne&Max-concept. Communicatie, styling, assortiment en gastvrijheid blijven herkenbaar. Het belangrijkste verschil zit in de bediening. Bestellen gebeurt voortaan aan de counter. Daarmee wil de formule beter aansluiten bij het ritme van Amsterdam, waar koffie en lunch regelmatig worden gecombineerd met woon-werkverkeer, afspraken of een bezoek aan het nabijgelegen Vondelpark.

Ondernemersdroom wordt werkelijkheid

Voor Steven en Rianne is de opening tegelijkertijd een persoonlijke mijlpaal. “Ruim dertien jaar geleden leerden we elkaar kennen en al vrij snel deelden we een droom: ooit samen een eigen koffiezaak of lunchroom beginnen”, vertellen de franchisenemers. Begin dit jaar besloten ze dat het moment was aangebroken. Hun ervaring uit eerdere managementfuncties nemen ze mee naar het ondernemerschap.

Ze stappen in bij een formule die inmiddels 21 jaar bestaat. Anne&Max begon met één vestiging in Haarlem en telt volgens de formule inmiddels 32 locaties in Nederland. Duurzaamheid speelt een belangrijke rol binnen het concept. Zo is volgens Anne&Max 75 procent van het assortiment biologisch en zijn er verschillende vegetarische en veganistische opties. Ook werkt de formule via directe samenwerkingen in een transparante koffieketen.

Gemak én kwaliteit als groeikans

De introductie van de Espressobar past in een bredere beweging binnen de horeca. Consumenten zoeken nadrukkelijk naar gemak, maar willen daarbij niet automatisch concessies doen aan kwaliteit. Food Inspiration signaleerde begin 2026 dat gezondheid en gemak belangrijke factoren zijn bij de bestedingen van consumenten. Tegelijkertijd staat de markt voor koffie- en lunchketens onder druk. Volgens cijfers van Multiscope, aangehaald door Food Inspiration, daalde het aantal bezoeken aan koffie- en lunchketens van ruim 76 miljoen in 2023 naar 57 miljoen in 2025.

Ook ABN AMRO ziet dat gemak opnieuw terrein wint. In het eerste kwartaal van 2026 groeide het aantal online restaurantbestellingen met 3,5 procent, terwijl fysieke restauranttransacties juist afnamen. Voor franchiseondernemers ligt daar een relevante les. Vernieuwing hoeft niet te betekenen dat de identiteit van een formule verandert. Anne&Max probeert met de Espressobar juist dezelfde merkbeleving in een sneller servicemodel te verpakken. Of dat model ook op andere locaties verschijnt, zal de praktijk in Amsterdam-Zuid moeten uitwijzen.

Ontvang gratis meer informatie over Anne&Max

"*" geeft vereiste velden aan

Aanhef

Meer informatie over franchisen bij

Anne&Max