Franchise in cijfers 2015: franchisevestigingen met 3,2% toegenomen

Gepubliceerd op , door De Nationale Franchise Gids

Franchise in cijfers

Volgens onderzoek van De Nationale Franchise Gids is het aantal franchisevestigingen het afgelopen jaar per saldo met 855 toegenomen. De Nederlandse franchisemarkt groeide omgerekend met 3,2% naar 28.908 franchisevestigingen. De sector dienstverlening zag haar franchisevestigingen het hardst toenemen, de sector groeide met maar liefst 8% naar 9.888 franchisevestigingen. Non-food, mode en wonen zagen het aantal franchisevestigingen in 2015 afnemen.

Dienstverlening is naast de sterkste groeier ook de grootste sector binnen de franchisemarkt en telt momenteel 359 franchiseformules verdeeld over 9.888 franchisevestigingen. Nuance is wel dat het grootste deel bestaat uit van huis uit opererende ondernemers, meestal zonder personeel. Bij meer dan 90% van de vestigingen in de dienstverlening zijn minder dan drie personen werkzaam. De omzet en het aantal werkzame personen is daarom relatief laag.

Het aantal franchisevestigingen per sector 20152016Groei/daling
Dienstverlening9.1499.888739
Food4.5264.736210
Horeca2.3902.509119
Non-Food9.1658.841-324
Mode913845-68
Wonen1.2011.179-22
Zorg709910201
Totaal28.05328.908855

 

Delen:

Laatste franchisenieuws

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

skyscraper-banner-website

franchise-season-art-class