
Een ‘full-blown’ horecaconcept, waar je ook nog eens een wasje kan draaien. Een unieke formule voor de Nederlandse markt, maar al jaren een groot succes in België. Daar groeide de formule WASBAR zelfs exponentieel tijdens de coronaperiode. Strategic Business Developer Julie Scheipers ziet dezelfde kansen in Nederland.
Twee enthousiaste marketingstudenten begonnen WASBAR in 2012, als kruisbestuiving tussen een wassalon en een koffiebar. “Ze waren het beu om steeds naar ‘hotel mama’ te moeten om een wasje te draaien, dus besloten ze het zelf te organiseren”, zegt Scheipers. “Ze wisten de Belgische variant van het tv-programma The Apprentice te winnen en bouwden het concept verder uit met hun prijzengeld.”
Top Brands
Uiteindelijk brachten ze het concept onder bij Top Brands, een horecagroep met meer dan 160 vestigingen die naast WASBAR nog drie grote (franchise)merken in het portfolio heeft: Pizza Hut, Boulangerie Paul en Ellis Gourmet Burger. “De operationele en financiële horecakennis die Top Brands gedurende 35 jaar heeft opgebouwd, wisten we toe te voegen aan WASBAR, zodat de inmiddels 12 vestigingen in België uiterst succesvol zijn. Franchisenemers moeten er immers een goede boterham aan kunnen verdienen. Inmiddels staan we ook ver af van de originele koffiebar: WASBAR is echt een full-blown horecaconcept geworden. We zijn open van 09:00 tot 21:00 uur en in dit tijdsbestek bedienen we gasten gedurende vier dagdelen (ontbijt, lunch, afternoon en diner). Dat is uniek in de horecaformulewereld, waar het toch vaak draait om één of twee dagdelen.
Groei in onzekere tijden
Van de 12 WASBAR-vestigingen zijn er 5 geopend in de coronaperiode. “We hebben tegen de stroom in weten te ondernemen, zegt Scheipers. “Ondanks de restricties in de horeca hebben we toch gasten kunnen aantrekken en groeien we flink jaar op jaar. We zijn een robuuste en rendabele formule die haar sporen heeft verdiend.”
Kleurrijke gerechten op de kaart
WASBAR heeft hippe, originele en eigentijdse gerechten op het menu staan, zoals de bagel burger: een combinatie van bagel en warme premium proteins, zoals bijvoorbeeld pulled chicken, halloumi en falafelballetjes. Een hamburger meets bagel, maar dan net iets anders dus. “Mensen kunnen de hele dag bagel burgers bestellen, met lekkere wafelfrietjes erbij. Daarnaast serveren we ook pancakes, finger food, etc. De gasten die ons het heel goed weten te vinden, zijn mensen van 18 tot 35 jaar; wij noemen ze ‘young at heart professionals’.”