De supermarkt zal door het ‘Plus –briljant’ concept overzichtelijker worden. In de nieuwe winkel zullen medewerkers en leerlingen van De Rooi Pannen klaar staan om klanten te helpen. Dit met extra aandacht voor klanten, de winkel, de producten, de prijs én het milieu.
“De afgelopen maanden is het winkelcentrum compleet gerenoveerd. Wij zien dit winkelcentrum als een praktijkleslokaal. Er werken straks acht of negen personeelsleden van De Rooi Pannen, allemaal mensen uit de praktijk, in de winkels. Samen met 75 leerlingen gaan zij het hele winkelcentrum runnen.” Alsdus voorzitter van het College van Bestuur van De Rooi Pannen Tiny Pheninckx op Distrifood.nl.
De voorzitter zegt dat de keuze voor Plus een logische is. “De Emté was een filiaal met de beperkingen die daarbij horen. En hoewel het aan het eind natuurlijk gaat om winst maken, willen wij leerlingen de ruimte geven om fouten te maken.”
Geef een reactie